gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 123456
Téma: Stavba betonového bazénu svépomocí
*
#25
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Stavba betonového bazénu svépomocí 01/02/2011 09:18 Karma: 3
Dobrý den, co se týká mě, tak jsem na podzim natáhl fólii napustil půl metru vody a tím jsem skončil.
co se týká solenizace, tak je vhodné mít více trysek tak, aby voda byla promíchána. Ale se doporučuje i při jakékoliv desinfekci a filtraci.

Běžné trysky, výpusti, skimmery apod. se běžně používají při solenizaci.
Co se týká žlabu, tak se stěny vybetonují cca o 30cm pod hranu bazénu a pak se vybední vč. žlabu a zaarmuje a vybetonuje. Velmi důležitá je přesnost a rovina a to už při vytváření stěny, protože nahoře není nalepená obruba, která ev. nerovnosti kryje, ale žlab vše přizná.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#26
Jindra48 (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:Stavba betonového bazénu svépomocí 01/02/2011 22:58 Karma: 0
Dobrý den,

děkuji za odpověď, jste mnohem dál než já Už mám snad ve všem jasno, trysky jste mi doporučil již dříve, ale odkazy na tysku do stěny s a bez folie mě odkazují na stejný výrobek. Předpokládám, že ke dnovým tryskám se do betonového dna použije také průchodka. Prosím doporučte mi i sací trysku pro možnost připojení vysavače. Jakou hadicí či trubkou je nejlepší propojit trysky s technologií? dát přednost lepeným nebo šroubovaným spojům? Prosím ještě o doporučení světel a filtrace s ohledem na použití solonizační jednotky. Je pro mě vhodné toto světlo
www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/svetlo-br...-bazeny-p-20146.html Pokud to dobře chápu, celá dóza pro reflektor je při napuštěném bazénu zaplavena a pokud bych kabel od světla v cháničce vedl přímo do prostoru filtrace pod úrovní hladiny, hrozilo by zaplavení strojovny, nebo je přívodní kabel nějak utěsněn? Je pro betonový bazén vhodné ploché světlo, které se pouze namontuje na rovnou stěnu, do které je přivedena chránička s přívodním kabelem? www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/reflektor...-bazeny-p-10025.html
No a na závěr o rovinnosti horního lemu se mi již několikrát zdálo .....
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#27
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Stavba betonového bazénu svépomocí 09/02/2011 09:16 Karma: 3
Dobrý den,
-tryska do folie se používá někdy i do betonového bazénu. Pokud chcete trysku do betonu, tam kde nebude určitě folie, tak lze použít
www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/tryska-br...etonove-p-20145.html nebo
www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/tryska-re...itrni-d5-p-9360.html

-sací tryska www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/saci-trys...ve-bazeny-p-684.html (pro fólii i beton)
pouze pro beton www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/tryska-sa...-d50-pb-p-10158.html

-co se týká dnových trysek, tak ty se do průchodky nedávají. Šroubují se nebo lepí do kolena či Tkusu, který je přímo na trubce.
pro fólii i beton www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/tryska-dn...p-nebo-p-p-9362.html

-propojení trysek se buď provádí trubkami www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazenova-trubka-50mm-p-894.html nebo hadicemi www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazenova-...ebna-50mm-p-893.html

Osobně je vždy lepím, protože je to pod betonem a tam se už asi nedostanu, abych spoj dotáhl. V šachtě je někdy šroubuji, ale výjimečně.

-světla obyčejná plastová www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazeny-svetla-c-1_6.html (kovu bych se vyhl i nerezi)
Vámi uváděné světlo by nemělo dělat problémy, možná bych k solenizaci ale použil spíše světlo Astral www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/svetlo-30...br-bazeny-p-687.html (na trhu déle).
Dóza má kabel utěsněn sevřením průchodkou s gumovým těsněním.
Ploché světlo jsem sice viděl v bet. bazénu ale nepoužil bych jej, protože je problematické utěsnit kabel. Je určeno pro plechové bazény s fólií, kde můžete stáhnout z venku průchodku.

Běžné filtrace se používají i pro solenizaci, výkon bych doporučoval podle velikosti bazénu min. 8m3/h.

Co se týká horního lemu, tak se stačí držet roviny

Hodně zdaru.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#28
petr (host)

Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 28/06/2011 09:54  
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda zminovaná hydroizolační nátěrová hmota může být konečná fáze úpravy vnitřku bazénu?Líbí se mi totiž struktůra betonu.A ještě zda není tato nátěrová hmota nějak škodlyvá třeba na kožní problémy.Jestli se bude nějak uvolnovat do vody ,při reakci s chlorem nebo mořskou solí?Děkuji přeji krásný slunný den u bazénu
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#29
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 28/06/2011 15:24 Karma: 3
Dobrý den, nevím přesně o které hmotě mluvíte. Pokud mluvíte o chlorkaučukové barvě na bazény, tak mám pocit, že jsem četl kdysi na obalu, že je vhodná pro potraviny a tak předpokládám, že je neškodná. Pokud o klasické hydroizolaci, tak nevím. V obou případech povrch nezůstane stejný (beton).
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#30
papan (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:Stavba betonového bazénu svépomocí 27/03/2013 18:40 Karma: 0
Dobrý den pane Dostál,
měl bych dva dotazy... Chystám se na stavbu bazénu ze ztraceného bednění 20cm o rozměrech 6 krát 3 metry(vnitřní objem) se zateplením z vnější strany a zastřešením . Stáhnul jsem si Vaše stavební detaily kde je vše krásně popsáno.

Uvažované příslušenství:
2ks recirkulační tryska(spojeno do jedné větve)
1ks sací tryska(v polovině dlouhé stěny)
1ks dnová výpust(80cm od čela)
1ks 300w světlo(v polovině dlouhé stěny)

Protiproud nechci. Teď k otázkám...

1. Jakou sílu XPS Perimetr(nenasákavý) volit na zateplení dna a stěn?
2. Pokud bych uvažoval o šachtě(1,5 krát 1,5m, která navazuje na čelo(kratší strany bazénu) a umístím ji na stranu skimmeru(dnové výpusti)povedou do šachty 4ks hadic(vše dám zvlášť). Je nějaký výkres, jak uvedené hadice zavést do šachty, tak abych neměl problémy s následným zapojením technologie? Nebo je lepší dát šachtu zvlášt kousek dál od bazénu(ať už betonovou nebo plast)a hadice nechat s rezervou. Po té usadit technologii a podle umístění navrtat otvory?

Děkuji za případnou pomoc a odpověď.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 123456




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.