gototopgototop

Podpora charity naší společností - adopce na dálku

Všeobecné informace

Charitativní akce

Naše společnost a pracovníci naší firmy se rozhodli se zapojit do charitativní akce ADOPCE NA DÁLKU. V tomto projektu jde o možnost hradit nádlady spojené s výukou chudých dětí z nejchudších zemí světa a tak zajistit alespoň základní předpoklad k postupnému rozvoji jejich života. Proto naše společnost adoptovala na dálku 3 děti z Indie a Ugandy.
Připojte se k nám a ostatním a podpořte také děti z chudých zemí. Informace získáte na adrese www.charita-adopce.cz
Ten kdo se u naší firmy prokáže platným dokladem na svoji osobu, př. rodinného příslušníka o platbě za adoptované dítě získá u naší společnosti slevu ve výši 5% z ceny bez DPH a montáže. V případě, že se prokáže i po dobu dalších let, získá slevu na bazénovou chemii také ve výši 5%. (neplatí pro VOC a akční slevy, slevy nelze kumulovat).Něco o projektu ADOPCE NA DÁLKU

Arcidiecézní charita Praha založila projekt ADOPCE NA DÁLKUŽ v roce 1993. Prostřednictvím dárců z České republiky umožňuje vybraným dětem získat vzdělání přímo v jejich přirozeném kulturním prostředí a zároveň tím i dalšími projekty podporuje rozvoj celé komunity. Výhodou je adresnost, vysoká efektivita, transparentnost a trvalost výsledků tohoto způsobu rozvojové spolupráce. A protože nejde jen o poskytování peněz, ale také o vytvoření vzájemných osobních vztahů, nese projekt název Adopce na dálkuŽ a sponzoři se označují jako „adoptivní rodiče”. Třináctiletá Nakiranda Nowe z Ugandy to vyjádřila v první větě svého prvního dopisu „rodičům“ slovy: „You are welcome in my life,“ což znamená: „Vítejte v mém životě!“
Projekt Arcidiecézní charity Praha - Adopce na dálkuŽ pomáhá od roku 1993 prostřednictvím tzv. „adoptivních“ rodičů více než 12.000 dětem v Indii, Ugandě, Litvě a od června 2004 také v Bělorusku. Jedná se o děti z nejchudších rodin - často sirotky - které z finančních důvodů dříve nemohly chodit do školy.
Za roční částku 4.900 Kč (Indie), 6.900 Kč (Litva a Bělorusko) a 7.000 Kč (Uganda) získá dítě školné, školní pomůcky, uniformu a základní zdravotní péči. 5 % částky podporuje rozvoj komunity (např. kurzy alfabetizace pro rodiče/opatrovníky dětí, rekonstrukce škol a další).

Pomoc je velmi osobní – dítě píše svému „adoptivnímu rodiči“ 2 dopisy ročně, posílá vysvědčení a jednou ročně svoji novou fotografii. „Adoptivním rodičem“ se může stát nejen jednotlivec, ale i rodina, skupina přátel, třída, škola, firma. V současné době čeká na svojí šanci vrátit se do školy téměř 1500 dětí.
Více informací naleznete na: www.charita-adopce.czFotky adoptovaných dětí

Padmavathi Sherigar - dívka z chudé rodiny, narozená 1990, náboženství hinduistické, bydliště Kallabettu, Indie - úplný sirotek, 2 sourozenci - koníčky: zpěv a tanec. Chce se stát zdravotní sestrou.Late Tito Kisseka - dívka narozená 1997, náboženství protestanské, bydliště Kyamabale, Uganda - poloviční sirotek, otec zemřel, 2 sourozenci, chce se stát učitelkou, koníčky: hudba a divadlo.Dileep Harijana - chlapec, narozen 1998, náboženství hinduistické, bydliště Marpady, Indie - žije s matkou, 1 sourozenec - chce se stát úředníkem, koníčky: hry, matematika.

 Přispíváme také na na péči o těžce nemocné pacienty (hospicovou léčbu) přes charitu Brno.
Kdo by se chtěl zapojit, může si vybrat oblast, kam by chtěl přispět dle variabilního symbolu platby.

Další informace o možnosti darů naleznete na adrese:http://www.dlbsh.cz/index.php?page=9V roce 2007 jsme zatím přispěli na:
DŮM LÉČBY BOLESTI S HOSPICEM SV. JOSEFA
Jiráskova 47
664 61 Rajhrad

Telefon: +420 547 232 223
Fax: +420 547 232 247
E-mail: mailto: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
IČO: 44990260
DIČ: CZ44990260

Další informace můžete nalézt na adrese: http://www.dlbsh.cz/index.php?page=22
V roce 2008 jsme zatím přispěli na konto "Pomozte dětem". Adresa informací je http://www.pomoztedetem.cz/

Dlouhodobá celonárodní sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti podporuje znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let žijící v České republice.

NOVÉ sbírkové konto Pomozte dětem!:

 

 

Hlavní cíle sbírkového projektu:

  • zvýšená kvalita života dětí
  • rovné příležitosti všech dětí a různých skupin dětské populace
  • fungující rodina nebo alternativní rodinné modely

Charakteristika sbírkového projektu:

 


Koncem roku 2008 jsme přispěli občanskému sdružení Procyon v obci Letonice, které realizuje záměr zřízení Hipostezky přes okolní zajímavé přírodní body.
Více o záměru třeba v regionálním deníku
http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/sdruzeni-procyon-shani-penize-na-konskou-stezku.html

Kdo by měl zájem nabídnout jakoukoliv pomoc, může se také zapojit.

Kontakty:

PROCYON, o.s.
683 35 Letonice
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Přispěli jsme také na www.unicef.cz

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

Pracujeme s místními komunitami i vládami ve 157 zemích světa, abychom těm nejpotřebnějším poskytli okamžitou humanitární pomoc i dlouhodobý rozvoj v oblastech zdravotní péče, vzdělání a ochrany dětí.

Naše celosvětová působnost nám umožňuje široce využít znalostí a zkušeností spojených s pomocí dětem, zatímco naše stálá přítomnost v místech pomoci znamená, že jsme připraveni okamžitě zasáhnout v případě potřeby (85 % všech pracovníků UNICEF pracuje přímo v oblastech, kam pomoc směřuje).

Naše programy na pomoc dětem nejsou financovány z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a prodeje pohlednic a dárkového zboží s logem UNICEF.


Pokud by někdo měl zájem může se do projektů zapojit také, podrobnější informace naleznete na adrese: http://unicef.cz/index.php?pg=1&idm1=3&k=1

Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Hliníkové dveře

Luxusní vstupní hliníkové dveře. Odolné a bezpečnostní dveře.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Virtuální sídlo a trvalé bydliště v Brně.
Levné prostory pro oslavy a večírky v Brně.

Praktický ochlazovací bazének pro vás navrhne a postaví česká firma Wellness Vision.

Vyhledávání


KontaktyLumír Konečný
Tel.: 603 869 292
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázekCopyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.