gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Je bazén drahý? a proč?
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Je bazén drahý? a proč? 18/09/2005 20:35 Karma: 3
Často se mě zákazníci ptají proč ty bazény jsou tak drahé. Já jim vždy odpovídal protože firmy mají velké náklady, každý si na zboží přirazí svoji marži (od výrobce až po montážní firmu.)

Dnes jsem si to trochu spočítal a hodil na papír a vyšlo mi následující:

Hypotetický příklad:

Vezmeme si průměrně prodávaný bazén, což je dle mého názoru 7x3,5x1,5 m + schodiště.

1. Vypracování nabídky – cenového rozpočtu cca. 1 hodinu
2. Kontakt se zákazníkem při první schůzce – většinou cca. 2 hodiny
3. Někdy se jede na obhlídku místa staveniště, což nebudu započítávat, protože to není evidentní a většinou to bývá až v druhé fázi.

Do teď nemáte jisté, zda zákazník od Vaší firmy něco koupí, přesto máte náklady a to evidentní takovéto:

3 hodiny práce x 200,- Kč = 600 kč + část nákladů na pronájem, pojištění firmy proti rizikům, což zabezpečuje zákazníka + sociální náklady na zaměstnance, pojištění vozového parku, opravy aut, silniční daně + DPH + daně na konci roku (tyto náklady je těžko rozpočítat, takže je pominu, ikdyž kdo se trochu pohybuje v tomto oboru, tak ví o čem mluvím, např. naše pojištění komplet dělá cca. 80 tis/rok, dále reklama až. 100 tis. / rok)

Když Vám vyjde každá 10 zakázka, tak ten 10 klient zaplatí bohužel těch 9 nerealizovaných nabídek + sám sebe, což je defacto 10 x 600 = 6 000,- Kč + DPH

Konečně realizovaná zakázka:

Obchodní záležitosti:
3 návštěvy u zákazníka (2 před montáží + 1 při předání díla), po 2 hod. = 6 h x 200,- = 1200,- Kč
+ 3 x jízda k zákazníkovi – průměr 100 km (tam a zpět) = 300 km x 10,-Kč / km = 3000,- Kč
(proč právě 10 ,- Kč / km ?… 5 kč jako amortizace auta + benzín a 5 Kč. opět jako mzdu zaměstnanci, který řídí auto)

Vlastní montáž bazénu:
Fóliový bazén se schodištěm se montuje cca. 7 dnů (3 dny bazén + 3 dny schodiště + 1 den technologie), tzn.:
7 x 8 hodin x 2 osoby x 200,- Kč/h = 22 400,- Kč
Samozřejmě opět kilometrovné tzn.: 7x100 km x 10,- Kč/km =7 000,- Kč


Sečteno a podtrženo celkem náklady na realizaci bazénu BEZ MATERIÁLU:
Příprava: 6000,- Kč
Obchod: 4200,- Kč
Montáž: 29400,- Kč

Celkem: 39 600,- Kč


Když to shrnu, tak firma, která má velice levné bazény, tak buď Vám nebude schopna zajistit takové služby – konzultace atd., nebo brzy bude muset skončit se svojí činností. Ve výpočtu nezohledňují další náklady jako:
Reklam, pojištění, pronájem, tzv. byrokracii, která teď bohužel vládne světem, uznávané reklamace pro zákazníka bazénovou firmou, zato neuznané výrobcem, bezplatné poradenství před i po realizaci bazénu atd.

NETVRDÍM, že všechny náklady jak jsem je uvedl musí být přesné, jsou to odhady. Svůj názor si musí každý vytvořit sám. Myslím, že ve většině profesí je tomu podobně.

Tímto příkladem jsem chtěl naznačit něco ve smyslu, nikdo se nediví, že auta stojí přes 250 tisíc, ale každý se diví proč je ten bazén tak drahý? Nemyslím, že bazény jsou drahé ( a to už a¶ od jakékoliv firmy ), vydrží podstatně déle než auta a užitnost je také poměrně vysoká, sice ne tak jako auta, ale zato uděláte něco pro svoje zdraví .

Doufám, že jsem nikoho neodradil od úmyslu postavit si bazén.
S pozdravm
Pavel Dostál
Bazény ABC, s.r.o



Název téma: Je bazén drahý? a proč?
č.2 02.06.04 čas: 17:17 anonym reagovat na příspěvek
Zajímavá úvaha, to by znamenalo, že přílišná konkurence zvyšuje cenu. Navíc ještě teď s tím zvýšením dph na 19 %. No nevím.
LK
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.