gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Zabezpeční objektu- montáž -bezdrátový alarm Jablotron, GPRS
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Zabezpeční objektu- montáž -bezdrátový alarm Jablotron, GPRS 10/01/2007 23:33 Karma: 3
Z mailové komunikace, mírně přeformátováno


Dobrý den,

dle telefonické domluvy Vám zasílám poptávku na zabezpečení RD.

Předpoklad zabezpečení:

1)GSM modul pro popl. zprávy a řízení + ev. webové ovládání
2)V současné době na fasádě namontována siréna Mars - pokud možno
zachovat (DLE DOMLUVY)

3)8 čidel pohybu (vč. v garáži, tam by bylo vhodné nějak
zkombinovat otevírání vrat (sekční vrata s el. motorem) s vypínáním
poplachu, nebo dle domluvy
4)vstupní dveře - kontakt
5)vstupní panel - klávesnice
6)sklep - plynové čidlo
7)kuchyně - kouřové čidlo
8) vnitřní siréna

Popis objektu: 2 podlažní objekt (RD) + podsklepení. Garáž součástí
objektu.


Předem děkuji za nabídku a rychlou reakci.


Pro další informace jsem Vám k dispozici.
***********************************************************
***********************************************************


dne 7. prosince 2006, 11:58:12, jste napsal/a:

Dobrý den pane D......,

děkuji Vám za poptávku. Před návrhem, který obratem zpracuji bych
Vás chtěl požádat o informaci, zda-li počítáte s bezdrátovým
systémem nebo s drátovým. Domnívám se, že s bezdrátovým, ale raději
se ptám. Drátový systém předpokládá kabel SYKFY 3x2x0,5 pod omítkou
(6-ti žilový), nestačí tedy dvojlinka s vyjímkou magnetu. Vaši
venkovní sirénu lze připojit do bezdrátové i drátové ústředny a
ponechat ji za předpokladu, že bude možné ústřednu nainstalovat v
místě, kde je vyvedený kabel. Předpokládám, že siréna není
zálohovaná (akumulátorem). Prioritou je ústřednu skrýt do chráněného
prostoru (místnost musí být chráněna detektorem) a dobrý signál GSM.
Vše ostatní by neměl být problém. Pokud chcete ovládat sekční
vrata, potom postačí bezdrátový modul, který se naučí ke klíčenkám -
dálkovým ovladačům nebo klávesnici, ale doporučuji spíše
klíčenku(y). Klíčenka je potom schopná ovládat nezávisle alarm i
garážová vrata. Jediné, co potřebuji, je způsob ovládání vrat. Pokud
máte vrata od firmy Hormann řadu ProMatic, vím, kam se připojit.
Několik systémů jsem před několika dny takto zapojoval. Systém je
ovládán tak, že bezdrátový modul, který nainstaluji, má na výstupu
relé, které sepne na 2 sekundy a tím dá povel k otevření a dalším
sepnutím k uzavření vrat. Pokud máte jiný systém, bude nutné to zjistit.
Pokud budete chtít klíčenku (1ks stojí 394 Kč), sdělte mi kolik
kusů. U bezdrátového magnetu existuje varianta bílá nebo hnědá podle
barvy vchodových dveří, takže ještě bych potřeboval informaci o barevném provedení.

Děkuji Vám za odpověď.

**********************************************
Dobrý den,

děkuji, počítám s bezdrátovým systémem, siréna je původně i se
zálohovou baterií, ale asi bych ji napojil nějak napřímo. Sirénu mám
vyvedenu kabelem do podkroví.

Sekční vrata mám od firmy Kružík, motor je zn. Liftmaster. V současné
době funguje na signál z klíčenky s asi plovoucím kódem. Ideální by
bylo nakódovat to na stejnou klíčenku (tzn. nebudu žádnou novou
potřebovat), ale nevím zda to tak jde. Vrata
otevírám také vypínačem ze vnitř, který má jen funkci sepnutí
(impulz), možná by to šlo (resp. výstup) nějak využít.

Děkuji

***********************************************
Dobrý den,

v příloze Vám zasílám cenovou nabídku na bezdrátový systém. Záruku máte 5 let.

Co se týče klíčenky, která ovládá vrata. Bohužel nepůjde s ní ovládat systém. Použitý komunikační protokol bude nekompatibilní s alarmem.
Doporučuji Vám 2 možnosti. Buď zakoupit klíčenku(y) a zapínat a vypínat alarm zvenku. Venkovní drátová siréna Vám akusticky potvrdí houknutím zapnutí a vypnutí. Při zapnutí houkne 1x, při vypnutí 2x, za předpokladu,že bude správně reagovat na povely z ústředny. Při příjezdu před garáž byste vypnul alarm, siréna by Vám 2x houkla a bylo by možno vjet do garáže. Toto řešení má nevýhodu v tom, že musíte mít 2 klíčenky. Proto často montuji již zmiňovaný bezdrátový modul, který by ovládal vrata. Klíčenka má 4 tlačítka.2 tlačítka ovládají alarm a jedno tlačítko vrata. Modul by se musel připojit k vypínači nebo do místa v ovládací elektronice motoru, kde jsou připojeny kabely od vypínače. Zvažte, co by pro Vás bylo přijatelnější.
Ještě k venkovní siréně. Jelikož se nachází v podkroví kabel, ústředna by musela být umístěna tam a někde v blízkosti by se musela nacházet zásuvka nebo krabice, odkud bych ústřednu připojil a bylo by třeba znát přibližnou vzdálenost k přívodu. Ideální je, pokud by v podkroví, pokud je neobyvatelné, nemrzlo. Je to samozřejmě kvůli životnosti a výdrži záložního akumulátoru v ústředně, pokud by došlo k výpadku proudu. Je jasné, že v mrazu se kapacitaq akumulátoru snižuje. Pokud byste se rozhodl k nainstalování systému, vzal bych si pro jistotu i bezdrátovou sirénu, pokud by byl problém s drátovou. Pokud by fungovala bezchybně, samozřejmě bych bezdrátovou neúčtoval. Ceník za rozšíření o všechny komponenty máte uvedeny ve zkrácené cenové nabídce.
Ještě k dosahu. Všechny komponenty mají dosah do 100m, pouze plynový detektor má dosah do 50m na přímou viditelnost.

Co se týče signálu GSM, v případě problému je možno instalovat přídavnou anténu v ceně 315 Kč s DPH. Nedoporučuji předplacené karty, pokud Vám funguje Vodafone, nechte si aktivovat paušál Odepiš s cenou 12 Kč za měsíc (více viz. cenová nabídka). Je nutné, abyste si paušál nechal aktivovat, tzn. SIM kartu vybalit, zavolat a v hlasové samoobsluze si nechat paušál aktivovat. Aktivace nějakou chvíli trvá. Je samozřejmě možné použít libovolného operátora, prvořadá je dostupnost signálu.

Pokud byste měl další dotaz nebo pozměňovací návrhy k nabídce, neváhejte se na mne obrátit.

Děkuji Vám a jsem s pozdravem

********************************************************



Dobrý den,

1)
jestli jsem to dobře pochopil, pokud budu mít klíčenku od Vás, tak mi
stačí jen 1 (resp. 2 pro 2 osoby), abych otevíral vrata a aktivoval
alarm.

nelze garážové čidlo zpozdit třeba o 30sec při otevírání a zavírání vrat a zapínat alarm již
zevnitř objektu tlačítkem, abych nemusel ssebou vozit klíčenku?
Samozřejmě ostatní čidla by byla na aktivaci ihned, aby se nikdo
nemohl dostat v limitu až k ústředně nebo siréně?

2)
plynový detektor asi tedy nehrozí, nebož jsem jej chtěl do sklepa k
plyn. kotli ev. další do kuchyně. není na to nějaký převodník ev.
nelze to nějak vymyslet kombinací kabelu a ext. modulu?

3)
určitě bych chtěl, aby siréna nehoukala při aktivaci a deaktivaci. Buď
vymyslet nějaký jiný signál, zapnutí a vypnutí světla, nebo raději
nic.

Děkuji za odpověď jak řešit výše uvedené.

V případě, že by se plynový senzor nějak vymyslel s tou vzdáleností,
tak bych asi potřeboval 2 a to sklep + kuchyň.


Možná budu potřebovat i více klasických čidel, ale to lze bez problémů
doúčtovat za stejnou cenu, nemýlím-li se.

Děkuji za odpověď jak řešit výše uvedené.

S pozdravem

***********************************

Dobrý den,

1) ano přesně tak to je, jednou klíčenkou ovládáte vše. Proto jsou tyto moduly tak populární.

2)Ano bylo by možné alarm zapínat a vypínat bezdrátovým tlačítkem v designu klasický vypínač na světlo v ceně 428 Kč bez DPH, ale nedoporučuji to. Pokud by zloděj vlezl do garáže a čistě náhodou by tento vypínač našel a věděl, že je to vypínač ovládající alarm a aktivoval ho, má vlastně volnou cestu do domu. Samozřejmě by to musel stihnout do nějakého času, není problém tento detektor zpozdit, ale opravdu je to velké riziko.

2) Plynový detektor ze sklepa by opravdu mohl být problém, ale zase mohu jej vyzkoušet. Ústředna umí změřit signál z detektorů včetně těchto. Potom by se mohl instalovat drátový plynový detektor GS-130 v ceně 975,50 Kč a např. bezdrátový magnet, který má kontakty pro připojení externího čidla a má podstatně větší dosah než plynový detektor.
Detektor plynu z kuchyně už si myslím mohl k ústředně dosáhnout. Záleží na tloušťce vnitřních zdí v domě, signál se dá změřit před montáží a není problém si vzít drátový i bezdrátový detektor. U detektorů se dosahu neobávám a lze s nimi hýbat včetně ústředny a najít optimální místo, někdy postačí, pokud jsou blízko okna a signál si už cestu najde.

3) co se týče houknutí venkovní sirény. Samozřejmě to lze zakázat. Pípnutí Vám může provést i vnitřní siréna, která má i červenou kontrolku, která bliká při zapnutém alarmu. Pípnutí se u ní může rovněž zakázat.
Tuto informaci můžete přenést i na další modul UC-222. Ten má rovněž červenou kontrolku a modul se může naprogramovat tak, že kontrolka svítí, pokud je alarm zapnutý. Nelze to ale kombinovat s otevíráním vrat. Je tedy mnoho možností, jak toto provést a bez houknutí venkovní sirény.

Co se týče bezdrátových čidel, lze jich přiřadit až 32 kusů, dále až 8 ovladačů, čili můžete mít víc klávesnic a klíčenek, všechny se chovají stejně, součet klávesnic a klíčenek může být až 8.

Ještě jsem nezmínil poslední věc. Jablotron před několika dny uvedl nový bezdrátový systém JA-80 Oasis. Systém vychází zhruba o 15-20 procent dráž než tento systém, ceny komponentů již mám. Co je výhodou oproti předchozímu systému. Provoz na frekvenci 868 MHz (dvojnásobná oproti nabízenému systému), dosah čidel až 1 km na volné ploše, antény již nejsou vidět, jsou uvnitř, ke klávesnici je možno koupit čipové karty a je možno systém ovládat přiložením karty nebo přívěšku. V systému již nejsou alkalické baterie , ale lithiové a ty vydrží 3 roky. Nevím ale, jak je to s dostupností např. plynových čidel. Výroba se teprve rozjíždí a nemusí být k dispozici všechny prvky, je to naprostá novinka a já jsem jeden z mála, kdo má možnost tento systém instalovat. Ceník jsem dotal teprve před několika dny.
Oba systémy pojedou paralelně ve výrobě, není třeba se bát, že systém, který Vám nabízím končí.
Zatím instaluji výhradně ten bezdrátový systém, který jsem Vám nabízel, jelikož je levnější a neměl jsem nikdy problém s dosahem.
Posílám Vám v příloze prospekt nového systému Oasis, ale na dostupnost prvků bych se musel optat přímo výrobce a samozřejmě zde hraje roli i cena, předsi jen je nový systém dražší. S doposud používaným bezdrátovým systémem jsem nikdy neměl problém a stále jej budu nabízet.
Cenovou nabídku Vám mohu vyhotovit i na nový systém Oasis.

Hezký den.


**************************************************


Pokud u Vás funguje Vodafone, zajistěte si prosím SIM kartu s paušálem Odepiš, volací jistinu 1000 Kč Vám vrátí po půl roce a nechte si zasílat faktury, až částka přesáhne 100 Kč, aby Vám neposílali faktury např. na 15 Kč. Při slabším signálu mám magnetickou anténu s vyšším ziskem. Pokud by Vodafone nešel vůbec nebo jste chtěl jiného operátora, je to samozřejmě možné, paušál Odepiš doporučuji každému, protože levnější paušál na trhu už není. U předplacených karet musíte dobíjet kredit a když zapomenete dobít po určité době, kredit Vám propadne a systém by Vám při poplachu nebyl schopen zavolat. Navíc by se Vám krdit kumuloval na účtu a ani byste jej nevyužil.
Pokrytí Vodafone a O2 alespoň orientačně si mohu zjistit z internetu, jakmile mi sdělíte adresu Vašeho domu.

Děkuji Vám za spolupráci a pokud se rozhodnete, stačí napsat a domluvit rozsah a navrhnout 1-2 termíny instalace. Vždy si beru víc bezdrátových prvků pro nenadálý případ, zvláště pokud jedu dále od Pardubic, takže lze i na místě rozsah instalace upravit.

S pozdravem a přáním hezkého víkendu

****************************************************
****************************************************
Dobrý den,

děkuji, asi bychom zůstali u toho původního již odzkoušeného, se
vzdáleností se nějak popereme, je více míst, kam bychom mohli umístit
ústřednu, např. centrální schodiště by asi bylo nejlepší.

1)jak to vypadá s tou obsluhou přes internet a mobil?

2)a ještě mě napadlo, zda plynová i požární čidla je možno mít zaplá i
při tom, kdy je někdo v objektu?

3)u našeho původního alarmu šly programovat zóny např. garáž i přes
noc, kdy jsou v objektu osoby, nebo pokud se do 12 h nezaktivuje
čidlo, tak se alarm automaticky zapne (případ zapomenutí zapnutí
alarmu)

Děkuji

***************************************************
Dobrý večer,

omlouvám se za zpoždění, dokončoval jsem zabezpečení 2 rodinných domů.

1) Samozřejmě lze systém ovládat přes mobil a internet. Přes mobil
je to jasné - příkazová sms, alarm Vám ji nazpět potvrdí, lze
zapínat, vypínat, dotazovat se na stav apod. Ovládat přes internet
lze rovněž a navíc si vytáhnout z paměti ústředny historii událostí.

2) Požární i plynové čidlo je aktivní neustále. Jsou zapojená do
tzv. 24 hodinové smyčky, tzn. poplach je vyhůášen i když je systém
odjištěný (nehlídá). Poplach je přenášen na Váš mobil s přesným
popisem. Každou chráněnou místnost Vám samozřejmě pojmenuju, takže
sms Vám přijde s přesným popisem. Totéž platí i o výpadku proudu.

3) Ano lze systém rozdělit do 2 zón nebo do 2 režimů hlídání a je
možné přesně definovat, která místnost bude hlídaná a která ne,
pokud jste doma. Proto je dobré, pokud jste přes noc v 1.patře
zapnout hlídání přízemí. Často se stávalo, že majitelé domu byli
vykradeni v noci v přízemí. Zde je možné aktivovat v režimu doma
(tzv. částečné zajištění) hlídání např. přízemí a garáže. Režim doma
lze vypnout buď přídavnou klávesnicí v 1.patře nebo klíčenkou
(klíčenkou lze režim doma pouze vypnout , ale zapnutí Vám může
blikající kontrolkou indikovat i bezdrátová vnitřní sirénka, která
při vypnutí hlídání zhasne - sirénku lze libovolně přenášet po domě a zapínat do zásuvky).

Automatické zapínání v případě neaktivace čidla alarm neumí a dost
dobře si to neumím představit, ale má tzv. časovač - lze
naprogramovat několikeré automatické zapnutí a vypnutí alarmu během
dne. V tom ale problém nevidím. Pokud odjedete z domu a nebudete si
jistý, zda-li jste zajistil objekt, stačí zaslat sms s dotazem na
stav alarmu a ten Vám odpoví, v jakém stavu se nachází a poté jej
můžete na dálku zapnout mobilem nebo pomocí již zmíněného internetu.
Alarm komunikuje přes internet pomocí datových přenosů GPRS, čili
jako modem, který komunikuje přes mobilní síť GSM a datové přenosy
jsou levné. Datové přenosy k Vám platí Jablotron a jsou pro Vás i
pro mne zdarma a odchozí datové přenosy stojí 6 haléřů za 1kB.
Přístup je jištěn registračním kódem GSM komunikátoru, který znáte
pouze Vy a já pro potřeby servisu a dále dálkového kódu
uživatelského, což je až 6ti místné číslo a dále Vaším tzv.
správcovským nebo uživatelským kódem, který znáte pouze Vy a
samozřejmě telefonním číslem, takže jištění je víc než dostatečné.

Budeme se držet původního návrhu. Zkuste si tedy promyslet způsob
ovládání vrat a systému (klíčenka a modul, přídavná klávesnice
apod.), počet čidel plynu apod. Ceny jednotl. čidel jsou patrné z
ceníku. Při instalaci dalších čidel již cena za montáž zůstává stejná.

Děkuji za odpověď. Samozřejmě jsem připraven dále odpovědět na Vaše dotazy.

S pozdravem

******************************************************

Dobrý večer,

dnes jsem dodělal 2 domy, zítra jedu na další cenovou nabídku do Ústí nad Orlicí, ale hned se musím vrátit zpět do Pardubic a předpokládám, že v sobotu pojedu do Prahy. Podle toho, jak se rozhodnou ostatní zájemci, myslím si, že v příštím týdnu by to šlo zrealizovat. Poměně velký počet zájemců chtělo využít onu slevu 5 procent. Vím, že středu mám obsazenou, další dny nemám přesně vymezeny, ale jeden den si budu rezervovat už pro Vás. S ohledem na blížící se zimu by se měla instalace zrealizovat co nejdříve.
Pokud se rozhodnete, určitě budu potřebovat Vaše údaje, adresu, PSČ a adresu, kde se bude alarm nacházet.


Pokud u Vás funguje Vodafone, zajistěte si prosím SIM kartu s paušálem Odepiš, volací jistinu 1000 Kč Vám vrátí po půl roce a nechte si zasílat faktury, až částka přesáhne 100 Kč, aby Vám neposílali faktury např. na 15 Kč. Při slabším signálu mám magnetickou anténu s vyšším ziskem. Pokud by Vodafone nešel vůbec nebo jste chtěl jiného operátora, je to samozřejmě možné, paušál Odepiš doporučuji každému, protože levnější paušál na trhu už není. U předplacených karet musíte dobíjet kredit a když zapomenete dobít po určité době, kredit Vám propadne a systém by Vám při poplachu nebyl schopen zavolat. Navíc by se Vám krdit kumuloval na účtu a ani byste jej nevyužil.
Pokrytí Vodafone a O2 alespoň orientačně si mohu zjistit z internetu, jakmile mi sdělíte adresu Vašeho domu.

Děkuji Vám za spolupráci a pokud se rozhodnete, stačí napsat a domluvit rozsah a navrhnout 1-2 termíny instalace. Vždy si beru víc bezdrátových prvků pro nenadálý případ, zvláště pokud jedu dále od Pardubic, takže lze i na místě rozsah instalace upravit.

S pozdravem a přáním hezkého víkendu

**********************************************************

s montáží počítejte, jak budete vědět, kdy by to šlo, tak mi dejte
prosím trochu dopředu vědět.

1)Jinak pořád přemýšlím nad těmi vraty a dospěl jsem k přesvědčení, že
mi trochu menší bezpečnosti nebude vadit.

V garáži by měla být také klávesnice pro zadání kódu, čidlo spožděno o
max. 30s, nebo dle potřeby, dle odzkoušení.

2)co doporučujete u vstupních vchodových dveří, čidlo nebo dveřní
kontakt?

3)čidla jsou stropní, nebo do rohu, př. na stěnu?

4)potřeboval bych i vnitřní sirénku pro ev. odrazení.
************************************************************

Dobrý den,

s klávesnicí v garáři problém nebude, detektor pohybu Vám poskytne příchodové zpoždění (10-90 sekund)

U vstupních vchodových dveří je lepší magnet, pokud jsou v chodbě pouze dveře. Je to z toho důvodu, že při otevření dveří běží ihned odpočet, protože magnet se aktivuje ihned po otevření dveří. Detektor pohybu potřebuje, abyste udělal několik pohybů, aby se ujistil, že jde skutečně o pohyb (tzv. digitální násobná analýza) a nedošlo k falešnému poplachu. Magnet se instaluje na dveře a vysílač u zárubní. Je třeba, aby tam bylo místo na instalaci magnetu. Někdo má dveře zapuštěné a u zárubní není místo, potom by byl problém magnet připevnit. Dá se připevnit boku nebo i nahoru horizontálně, ideální je vertikální poloha.
Barva magnetu a vysílače je buď hnědá nebo bílá.

3) Detektory pohybu lze instalovat do rohu nebo na stěnu. Většinou provádím montáž do rohu, ale vždy záleží na mnoha aspektech (blízkost radiátorů, nábytek který může clonit, světové strany, odraz slunce od skel, tvar místnosti apod .)

4) Vnitřní siréna je do zásuvky a může jich být libovolný počet. Existují 2 typy bezdrátových sirén. Typ UC-260 houká při poplachu, bliká a provádí akustický odpočet. Typ UC-261 umí totéž, ale má navíc tu funkci, že pokud ji pachatel při poplachu najde a odpojí ze zásuvky, sice přestane houkat, ale stačí ještě odvysílat ústředně informaci o tom, že byla při poplachu odpojedna a tato informace - sabotáž, Vám přijde sms zprávou. Tím Vám potvrdí, že v objektu je skutečně pachatel, který ji odpojil ze sítě. Obě sirénky Vám navíc červenou kontrolkou, která bliká opticky potvrzují, že objekt je zajištěn. Při odjištění kontrolka na sirénce zhasne. Sirénka umí navíc spolupracovat s bezdrátovým tlačítkem RC-28 a plní zároveň funkci bezdr. zvonku. Sirénku lze libovolně odpojovat a přemisťovat po zásuvkách v domě. I po znovuzapojení do zásuvky sirénka nic nezapomene, má tzv. bezodběrovou paměť.


Před tím než byste mi poskytl informace o tom, jakou máte představu o počtu prvků se Vás raději dotazuji předem.

Před montáž bych Vám samozřejmě dal předem vědět, jakmile byste mi sdělil požadavek o rozsahu dodávky.

Děkuji a přeji hezký víkend.

**********************************************************

Dobrý den,
děkuji za zprávu.

S dopravným Vámi navrhovaným není problém.

Můj předpoklad prvků:

1)detektor pohybu: 9ks (možná 10ks)
2)klávesnice za vch. dveže a do garáže ... 2ks
3)kouř. detektor do kuchyně nad linku 1ks
4)plynový detektor do kuchyně + do sklepa ke kotli ... 2ks
*********5)uvažuji i o venkovním čidle, které je na Vašich stránkách, které by
hlídalo dvůr, ale mám psi a kočky, takže si nejsem jistý, zda to
rozpozná člověka. Dřívější detektory měly nějaký limit 40kg.
6)vemte prosím i bezdr. venkovní sirénu
7)dveřní kontakt s modulem barva bílá (dveře jsou vystouplé, takže
montáž by měla jít)
*********8)uvažuji o monitoru zvuku (oboustranjá komunikace, někde jsem to
viděl u Vás na stránkách), nevím ale jak to přesně funguje v
souvislosti s poplachem a sms
*********9)uvažuji o signalizátoru do ložnice, pro hlídání sklepu a spodního
patra na jiné např. noční zóně
10)asi vnitřní sirénu U261, pokud není velmi cenově odlišná od nižší
verze
11)všechny další potřebné součásti + něco navíc, kdybychom zvážili, že
je potřeba ještě něco hlídat

Na Vašich stránkách jsem viděl také IP kamery a kamerový sledovací
systém. V budoucnu bych možná něco do firmy v Brně takového zařídil
pro sledování po internetu. Jestli byste měl nějaké informace navíc co
nelze nalézt na internetu, tak bych uvítal, kdybyste je vzal s sebou k
montáži.

Předem děkuji
S pozdravem

****************************************************
Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď.

Rozsah instalace je mi jasný. Co se týče venkovního bexdrátového detektoru, což je v podstatě výrobek firmy Optex, Jablotron jej upravil pro bezdrátovou komunikaci, ten pracuje na následujícím principu. Detektor je dvoupaprskový. K vyhlášení poplachu dojde za podmínky, že dojde k protnutí obou paprsků. Horní paprsek jde až do vzdáleosti 12 m. Spodní paprsek je nastavitelný v těchto krocích : 0-2m , 0-5m, 0-8m, 0-12m. Další možností je tzv. čítač impulzů, který omezí falešné poplachy. Není to nic jiného, že objekt musí procházet v zorném poli detektoru a při každém vyhodnocení se impulz uloží do paměti a detektor čeká na další narušení v jeho poli. Jsou 2 volby nastavení. 2 impulzy a 4 impulzy. Tím se dají odfiltrovat do jisté míry falešné poplachy. Poslední možností je nastavení citlivosti. Neumím si představit, že existuje něco lepšího na tomto principu,ale přesto mám obavy, zda-li by Vám psi
nevyvolávali falešné poplachy i kdybychom nastavili spodní paprsek na 2m . Zorné pole detektoru je 90 stupňů, montážní výška 0,8 - 1,2 m. Detektory, které by měly ignorovat malá zvířata do hmotnosti 40 kg od firmy Paradox, jsou určené do vnitřního prostředí. Venkovní prostředí je specifické a problematické, protože nemůžete zabránit volnému pohybu zvířat, nejenom psů, ale i koček, ptáků apod nehledě na extrémní výkyvy teplot, sluneční záření apod. Pokud byste psy neměl, dalo by se o něm uvažovat, ale v tomto případě to nedoporučuji.

8) Interkom SP-01, který je určen k odposlechu místnosti, musí být připojen k ústředně kabelem. Při poplachu můžete mobilem na klávesnici (klávesy 2 a 5) přepínat mezi odposlechem místnosti a můžete hovořit a komunikovat, Váš hlas bude slyšet v místnosti s interkomem.

9) Pokud myslíte signalizátorem do ložnice vnitřní sirénku UC-260 nebo UC-261, potom to samozřejmě lze. Sirénka zajištění prostoru signalizuje akusticky a opticky (červená kontrolka na sirénce bliká), ale akustickou signalizaci zajištění a odjištění lze vypnout a opět zapnout.

10) Sirénka UC-261 s přenosem sabotáže při odpojení ze zásuvky je dražší o 171 Kč bez DPH 5%.


Pokud byste ještě v průběhu týdne potřeboval změnit nebo dopřesnit sestavu, stačí mne kontaktovat. Jakmile Vám přijde sim karta, vyzkoušejte ji v mobilu, abyste zjistil signál a kvalitu. Anténa v ústředně má zisk 3 dB a mám na skladě v rezervě externí anténu pro případ potíží.

Děkuji a přeji hezký zbytek víkendu.

*******************************************************
Dobrý den,

dejte mi prosím vědět, jakmile Vám přijde sim karta. Poslední 2 zákazníci, kteří si objednali sim karty přes internet, na ně čekali s týdenním zpožděním. Kartu nemůže do ústředny instalovat zákazník, pouze servisní technik.

*******************************************************
Dobrý den,

karta mi došla už minulý týden, ale než se mi ji podařilo přes
operátora aktivovat, tak to trvalo až do dnes. (měli tam nějakou
chybu), nyní už telefonuje i přijímá hovory.


Jak budete mít čas, tak se můžeme domluvit.
********************************************************

Dobrý den,
doufám, že jste dobře dojel.

Chtěl bych se zeptat co v zabezpečovacím centru na internetu
http://www.gsmlink.cz znamená odečítání kreditů, zda si je musím
nějak předplatit, nebo jak to funguje.

Předem děkuji

*****************************************************
Dobrý den pane D.........,

děkuji za optání, cesta byla dobrá.
Komunikaci s Vaším alarmem jsem zkoušel a funguje bezvadně.
Kredity, které vidíte nahoře, jsou jenom jakási čísla, při každém dotazu se Vám odečítají. Jakmile klesne kredit pod nějakou hodnotu, naskočí hláška dobít kredit. Vy pouze stisknete tlačítko dobít kredit a ten se opět dobije. Nic se za to neplatí, mám dojem, že pouze se platí, pokud by byl systém nainstalovaný mimo republiku, ale ani tím si nejsem jistý.
Ještě jsem si vzpomněl, že při odchodu jsem nechal hlasitost sirénky do zásuvky na tu vyšší. Snížit hlasitost můžete, jak jsem říkal , tím, že podržíte asi na 2-3 vteřiny červené tlačítko, dokud sirénka vydá zvuk- melodii. Jsou 2 úrovně hlasitosti.
Jakmile budete potřebovat oživit poslední detektor, stačí napsat email.
Změnil jsem Vám i text při posílání sms zprávy Vám alarm odpoví Stav objektu : alarm zapnut nebo Stav objektu : alarm vypnut. Původní texty byly zajištěno nebo odjištěno, ale někomu se pletou tyto 2 pojmy, takto je to jasné.
Pokud byste potřeboval v budoucnu aktivovat režim částečného zajištění - režim DOMA, stačí říct, která čidla NEMAJÍ v režimu doma hlídat (obvykle čidla nahoře, když spíte, přízemí a garáž zůstává obvykle hlídána nebo si stačí říct, které čidlo má hlídat a které ne) a já je přes internet provedu nastavení. Režim částečného zajištění se zapíná na klávesnici druhým tlačítkem odshora vpravo - panáček v domě. Na klávesnici naskočí na displeji znak "H". Vypnout režim doma můžete klíčenkou. Klíčenka neumí zapínat režim doma, klíčenka zapíná pouze hlídání všech zón. Vypnutí Vám může potvrdit buď pípnutím sirénka do zásuvky nebo tím, že na ní zhasne červená kontrolka, která bliká nebo svítí jen když je alarm zapnutý (je jedno zda-li je zapnut režim doma nebo hlídání všech zón, kontrolka zhasne, jakmile je alarm vypnutý a tím máte jistotu, že je vypnuto a nemusíte jít ke
klávesnici). Režim doma se dá vypnout i standardně kódem na klávesnici, znak H zhasne.
Děkuji Vám za objednávku a pokud budete vědět o dalším zájemci, samozřejmě po realizaci se dohodneme na provizi.
Pokud byste potřeboval poradit, ptejte se, rád odpovíd na všechny dotazy.
*******************************************************

Dobrý den,

měl bych ještě jeden dotaz a to co se stane, když sim karta se
naplní v gsm modulu sms-kama od operátora. Probíhá tam nějaký výmaz,
př. se to dá ovládat pomocí sms i v případě, že je paměť zaplněná?

Děkuji
**********************************************************
Dobrý den,

můžete být v klidu, sms zprávy se vůbec neukládají na sim kartu, ale jsou ihned mazány. Pokud text příchozí sms zprávy není totožný s textem příkazové sms, se kterou ovládáte systém na dálku, alarm ji ignoruje. Takže není potřeba nic kontrolovat.
Výrobce s tímto počítal. Dokonce ani telefonní čísla, na která alarm prozvání a posílá sms při poplachu, nejsou ukládána na sim kartu.
Pokud byste potřeboval poradit nebo informovat nebo změnit nastavení některé funkce, jsem Vám k dispozici.

S pozdravem

***********************************************************
> Dobrý den,
>
> díky za informaci. Ještě jeden dotaz a snad poslední.
>
> Nějak jsem pročítal návod na ústřednu a je tam napsáno, že jsou
> možnosti používat gsm modul pro volání, resp. jako gsm bránu, př. jako
> gprs modul na připojení PC k internetu. Ne že
> bych to teď chtěl použít, ale třeba se to do budoucna hodí.
>
> Platí to i pro tu ústřednu co mám namontovanou já?
>
> Nebo k tomu potřebuji ještě nějaký modul, např. telefon?
>
>
> Předem děkuji a doufám, že Vás již nebudu otravovat dotazy.
>
> S pozdravem
**************************************************
Dobrý den,

je možné používat gsm komunikátor pro volání. Všechny ústředny tuto možnost mají. Jablotron prodává sms telefon SMS-8010, který má alfanumerickou klávesnici pro psaní a příjem sms zpráv. Odkaz na telefon je na http://www.zabezpeceni.net/cenik-ezs.html
nebo na http://www.jablotron.cz/ezs.php?pid=ezs/sms-telefony
Tam je vyobrazena i fotografie přístroje. Jeho cena je 750 Kč bez DPH. Do přístroje je možno ukládat i kontakty - tel. seznam. Je napájený ze sítě a pro případ výadku proudu je zálohovaný z alkalických baterií 1,5V.
K telefonu se dodává klasický telefonní kabel, který je nutno připojit do komunikátoru v ústředně, takže je nutné ústřednu otevřít.
Samozřejmě je třeba systém přepnout do uživatelského režimu nebo do servisu, aby se nevyvolal sabotážní poplach otevřením krytu ústředny.
GSM komunikátor má zabudovaný i modem, takže je možno jej používat pro přístup k internetu. Ovladače pro modem pro Windows jsou na CD, které jste dostal k ústředně. K počítači se připojuje modem pomocí kabelu na 9-ti pinový sériový port. Komunikační kabel, pokud jej nemáte Vám mohu zaslat, je zdarma dodáván. Jeden konec je opět připojen do GSM komunikátoru v ústředně, druhý do počítače. Musím však hned na začátek říct, že rychlost odpovídá datovým přenosům GPRS, takže je srovnatelná s rychlostí vytáčeného připojení dial-up, přenosová rychlost závisí na vytížení sítě GSM, je potřeba mít dobrý signál alespoň 30-40%, což ve Vašem případě (úroveň GSM signálu je 60 %) máte. Rychlost připojení je tedy spíš na běžné prohlížení webových stránek a maily. Zatím několik klientů tuto možnost využilo, ale mají aktivovaný paušál s neomezeným množstvím přenesených dat. Mám odzkoušeno, že
rychlost stahování se pohybuje mezi 4-7 kB/sek. Váš paušál Odepiš má aktivovány datové přenosy GPRS a "připojení Naskok" se sazbou 6 haléřů za 1 kB. Na programování a komunikaci přes internet s alarmem plně dostačující, pro stahování dat příliš drahé, musel by se změnit paušál.

Samozřejmě se na mě můžete kdykoliv obrátit s dalším dotazem, vůbec mě to neobtěžuje, rád Vám poradím.

*************************************************




Konec komunikace, v podstatě zbývá poděkovat za příkladnou spolupráci s montážní firmou a uvést na ní kontakt:

Firma
Jan Slivka
Zabezpečovací systémy Jablotron bezdrátové a drátové, připojení na PCO OKO1 po celé ČR. Projekce, montáž, servis, revize.
Lidmily Malé 616
530 12 Pardubice
tel.: 608 876 191
email: info@zabezpeceni.net
http://www.zabezpeceni.net
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.