Dobrý den,
omlouvám se za zpoždění.
K Vašim dotazům:
dne 2. dubna 2008, 22:27:51, jste napsal/a:
>
Dobrý den,
rád bych vás požádal o váš odborný názor ohledně výstavby vnitřního laminátového bazénu o rozměrech 7x3x1,5m.Jsem ve stádiu projektování rodinného domu a stále váhám, zda zakomponovat do plánů rodinného domu i bazén z důvodů finančních nákladů jak na pořízení bazénu, tak i na jeho celoroční provoz?
Laminátům moc nejsem nakloněn, spíše bych doporučil folii, ale možná to vychází z mého přesvědčení, že folie jsou lepší.
Proto to vztáhnu vše na foliové systémy z těžké fólie.
>
Prosím vás tedy o základní informace, základní rozpočet (základní pravidla) týkající se :
1) základního rozpočtu a informací co nejekonomičtějšího a nejefektivnějšího způsobu jeho výstavby
Pokud bych stavěl já, tak bych stavěl z polyst. ztraceného bednění. Úspora času při stavbě, později při energiích.
(cena je ovšem vyšší než u bet. tvárnic, ale vzhledem k tomu, že byste asi stejně izoloval, tak se to již vyplatí)
>
2) základního rozpočtu a informací co nejekonomičtějšího a nejefektivnějšího jeho provozu a
Ekonomika provozu: chemizaci bych doporučil ručně chlorem + pH + něco proti řasám. Pokud byste chtěl něco modernějšího, tak bych doporučil solenizaci (elektrolýzu soli)
>
3) efektivní způsob vyhřívání vody?
Ohřev každopádně plynem, ev. tepelným čerpadlem, nebo celoročními solárními kolektory. Plyn určitě v záloze.
>
Má představa je přibližně taková : vyhřívání bazénu hlavně tepelným čerpadlem (100m vrt nebo systém vzduch - voda) a doprovodné dohřívání vody kotlem na dřevo.
Asi bych z hlediska jednoduchosti volil vzduch x voda (vrty asi ne) Kotel na tuhá paliva je náročný na obsluhu, ale je to zase levné topení.
>
Je to efektivní způsob či nikoliv, když opomeneme vysoké náklady na pořízení si tepelného čerpadla a vrtu samotného?Máte nějaké zkušenosti z praxe této kombinace tepelného čerpadla a kotle na dřevo na ohřev vody v bazénu?
Přímé zkušenosti ne, ale investovat několik set tisíc se mi nezdá efektivní vzhledem k riziku, že to nepojede podle mých představ.
>
4) pokud bych chtěl ušetřit na dezinfekci pořízením např. Ozonátoru, musím ještě k němu pořídit čističku nebo je čistička součástí Ozonátoru?
Čističku budete muset mít při jakékoliv desinfekci vody. Ozonátor je jen podpůrný pro desinfekci, podobně jako UV lampa. 100%ně neúčinkuje a potřebujete i dál dávkovat des. prostředky.
Osobně bych volil základní vybavení (s tím, že vše připravím, aby to šlo domontovat) a pak teprve přidával až po zkušenostech se základem.
>
Nechci protiproud.
Předem děkuji za čas, který mi věnujete a za vaše odpovědi. Budu rád za jakoukoliv sebemenší informaci a radu. Moc díky. Přeji hezký den.
V příloze vám zasílám další informace.
Pro další informace jsem Vám k dispozici.
S pozdravem
Pavel Dostál
******
aliasproficz()gmail.com