gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 123456
Téma: Stavba betonového bazénu svépomocí
*
#1
Anonymous (host)

Stavba betonového bazénu svépomocí 16/10/2008 11:59  
Dobrý den,
chtěl bych si na zahradě vybudovat betonový bazén a uvnitř ho pouze natřít nebo obložit. Zatím jsem ve stadiu shánění informací. Bohužel u mnou oslovených firem se v momentě, kdy se zmíním, že si vše udělám sám setkávám s neochotou. Chci se proto zeptat (i přes to, že jsem se na tomto foru dozvěděl mnoho užitečného) zda existuje nějaká literatura,nebo návod kde je uceleně popsán krok za krokem jak při takové stavbě postupovat, co je k tomu potřeba, co je nutné doržet, jaké příslušenství je třeba atd... Popřípadě zda by jste mi nějakým způsobem neporadil jak na to.

Předem děkuji za odpověd.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 16/10/2008 12:31 Karma: 3
Dobrý den, nějaké výkresy jsou v sekci ke stažení na adrese: http://www.abc-bazeny-sauny.cz/modules/mydownloads/
nicméně návod tak jak ho hledáte tam myslím není, jen stavební příprava.

V příloze přikládám něco co by Vám trochu mohlo pomoci.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Anonymous (host)

Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 21/10/2008 08:50  
Dobrý den,
prostudoval jsem Vámi zmíněné materiály a mám již nějakou představu, ale protože je všude zmíňka pouze o bazénech s folií a já mám představu pouze o nátěru či obkladu chci Vás požádat o Váš názor a zárověň o radu.
Bazén chci o velikosti 8 x 4 x 1,5 m s římským schodištěm a šachtu na filtraci cca 1m od bazénu. Mám poměrně vysoko spodní vodu, asi 1m pod povrchem a jílové podloží. Dno bázénu chci vyštěrkovat + drenáž, pak podkladní beton 5 cm na to izolaci (myslel jsem na klasickou asfaltovou lepenku IPA) a na konec 15 cm armovaného betonu. U stěn zvažuji 2 varianty: 1. ztracené bednění již s tepelnou izolací šířka stěny 30cm ( 20cm beton - 7cm polystyren - 3 cm beton), dílce zarmovat a zalít betonem. Nevím však jestli je toto bednění vhodné ke stavbě bazénu.
2. nebo (asi dražší varianta) použít vámi nabízené polystyrenové dílce zarmovat a zalít betonem. Nevím však zda je při použití těchto dílců možno uvnitř bazénu polystyren pouze upravit hydroizolační stěrkou s perlinkou a na to nanášet barvu, nebo lepit obklady, nebo zda je tento typ možné použít jen v kombinaci s folií.
Nehledě na to kterou variantu mi doporučíte mi dělá největší starost v případě že budu pouze natírat, nebo obkládat jakým způsobem správně a čím, utěsnit stěny bazénu zevnitř proti úniku vody a zda je nutné izolovat proti vodě stěny i z vnější strany. V případě že ano tak jak. Dočetl jsem se, že v případě obkladů je izolace z venku velmi důležitá, ale nevím jak v případě natěru. A konečně, chci nakoupit veškeréhé příslušenství (základní nutná výbava + osvětlení) z vašeho internet. obchodu můžete mi mi poradit jakou filtraci a ostatní komponenty budu potřebovat a zda je průměrný člověk schopen instalace svépomocí? Děkuji za odpověď.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 21/10/2008 10:29 Karma: 3
Dobrý den.

V prvé řadě bych asi nepoužil ve Vašem případě (natíraný bazén) polystyrenové tvárnice, ale buď litý beton do bednění, nebo častěji používané ztracené bednění z betonových tvárnic.

Skladba dna by měla být:
-drenáž s odvodem mimo bazén ve zhutněném štěrku 150mm
-podkladový srovnávací beton 5 cm
-ŽB deska 150mm
-izolace proti vodě - asfaltové pásy ale lépe izolační fólie pro spodní stavbu
-tepelná izolace
-ŽB deska min. 150mm
-srovnání + nátěr

Skladba stěn:
-zásyp vytěženou zeminou, př. pískem či štěrkem
-přizdívka ev. nopová folie
-izolace proti vodě spojená s izolací dna - asfaltové pásy ale lépe izolační fólie pro spodní stavbu
-tepelná izolace
-ztracené bednění s armováním
-srovnání + nátěr

Jakékoliv jiné varianty mohou způsobit problémy s vodou, která se do konstrukce dostane zvenku. Bez izolací existuje možnost, že se zdivo zvenku zvlhne a vlhkost se dostane i pod barvu a pak barva začne oprýskávat a zpuchřatí.

Přes toto riziko většina těchto bazénů vnější izolaci nemá. V tom případě doporučuji alespoň drenáže a nopovou fólii.
Pokud byste totiž udělal izolaci jak píši, tak Vás to vyjde finančně už docela dost a blížilo by se to běžnému bazénu s fólií.

Problém je, že máte vysoko spodní vodu a tak bych zvážil pořádnou izolaci.


Nátěrová hmota by podle mě již sama udržet bazénovou vodu v bazénu, otázka je jen jak utěsnit prostupy.
To se většinou dělá dobře zalitými prostupy, ev. těsnícím provazcem např. od Mapeie.

Co se týká instalace svépomocí, tak jestli jste alespoň trochu zručný, tak si myslím, že to není problém. Technologie spočívá v lepení pl. trubek, hadic atd.

Vhodné předmontážní sady jsou na adrese:
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazen ... 1_361.html

Jako filtraci pro Váš bazén bych asi doporučil výkon min. 11m3/h čemuž odpovídají následující filtrace:
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/top-5 ... 10489.html
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/sf-50 ... 10705.html
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Michal Vojtěch (host)

Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 09/08/2010 11:34  
Dobrý den,
chci se zeptat, do jaké míry lze věřit bazénovým nátěrům na vyrovnanou betonovou konstrukci. Mám namyšlenou variantu na bazénovou vanu ( ztracené bednění ) - perlinku + důkladné vyrovnání flexi lepidlem, Mapei stěrku + následný nátěr bazénovou barvou Eternal 2x.Je to dostatečná ochrana před prosáknutím? nebo zbytečně přehnaná? Děkuji za odpověď a s vybavením bazénu počítám s Vaším e-shopem
Vojtěch
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Stavba betonového bazénu svépomocí 09/08/2010 13:08 Karma: 3
Dobrý den, jestli stěrku od Mapei myslíte hydroizolační, tak ta sama o sobě by měla vodu udržet. Podle mého názoru by měla i pouze barva na bazény vodu udržet. Problém může vzniknout ve chvíli, když někde bazén praskne. V tom případě by asi záleželo, jak velká trhlina je a jestli pracuje. Také mohou být problémy s rohy a ukončení stěn u dna. Tam se běžně dává bandážní páska do hydroizolačního nátěru.

S nátěry betonu příliš zkušenosti nemám, ale vím, že se musí za pár let obnovovat. Také je otázka jak zaizolovat spáry u prostupů, na to se zase používá těsnící provazec (hmota), ale zase je to ve spojení s hydroizolační hmotou.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 123456




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.