gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Stavba a betonování bazénu z polystyrenových
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Stavba a betonování bazénu z polystyrenových 29/07/2014 18:42 Karma: 3
Dobrý den, níže alespoň částečně odpovídám na dotazy.


Dne 29.7.2014 08:32, m_veverka napsal(a):
>
> Dobrý den,
>
> stavím svépomocí bazén z polystyrénových tvárnic od thermomuru. Nejsem si jistý zda svislé armaturové tyče dávát do prostředku tvárnice, nebo svázat k té horizontální? V Thermomuru říkali, že se dávájí doprostřed a dvě horizontálně do žlábku, ale někde jsem viděl že někdo dává ke stěně a svazuje s tou horizontální, ale jen jednu ob jednu komoru, někde jsem viděl že dávají tyče svislé třeba jen po 1m ...

statik Vám řekne, že uprostřed je armatůra zbytečná , správně by se měla dát ke kraji, ale s krytím zhruba 2,5cm podle tl. výztuže, nicméně otvor je relativně malý, takže když dodržíte krytí, tak je armatůra stejně hodně ke středu. Osobně jsem dával 2 tenčí armatůry šikmo do rohů ale s krytím 2,5cm. Dodržet přesnost je ale docela složité. Každopádně by se armatůra neměla dotýkat polystyrenu, je pak zbytečná.


> 1) mě to vychází po cca 25-30 cm, ale mám dát do prostřed nebo ke stěně a provázat a pokud provázat tak jednu nebo na obě strany v jedné komoře?
>
> 2) Mají se všechny ty svislé provrtat a dát na chemii do desky, nebo jen některé a některé dát na volno (zasunout do betonu)?

opět, teoreticky by se měly svázat při betonování desky, ale většina vyskládá tvárnice, navrtá a trochu natluče.

> 3) A poslední dotaz, budu betonovat ručně (mám pozemek v řadové zástavbě, žádná technika se tam nedostane) nechám si dovézt polosuchý a bohužel musím vozit po kbelíkách a vynosit k bazénu, následně sypat z belíků (je to náročné ale dá se to) .. má se beton hutnit vibrátorem?

Vibrátorem to asi neuděláte, jedině že byste sehnal nějaké vibrační tenké tyče - dělává se to po řadách, uříznutým hranolem tak 3x3 cm, za armatůrou 1,5x1,5cm, resp. co je po ruce. Celou stěnu naráz neudusáte.


> 4) jak daleko se od stěny dává tryska abych věděl že by tam neměla vést ta svislá tyč, kvůli prostupu? vím že je to 25 cm od vrchu, a mám jen 2m šířku, mám dát 2 trysky nebo 3 pro lepší promíchání vody? (mám jen malý bazén 3x2 m)
>
>
tryska by měla být půdorysně min. 20cm od rohu, obvykle na 1/4 šířky bazénu. Podle mě když vynecháte otvor 20x20 a armatůru v něm vyříznete, tak to statiku nijak neporuší. Na bazén 3x2m 2 trysky stačí.



> Děkuji za radu,
>
> --
> MV


S pozdravem
admin
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.